Komora kryminalistyczna Fumechamber firmy Air Science

Komora kryminalistyczna Fumechamber  firmy Air Science ujawnia utajone ślady na różnych powierzchniach, poprzez wykorzystanie oparów cyjanoakrylanu. Komora wyposażona jest w jednostkę do ekstrakcji oparów Air Science, która bezpiecznie usuwa cyjanoakrylan po zakończeniu cyklu.

Komora zapewnia bezpieczną i wydajną metodę ujawniania oparami cyjanoakrylanu z niezależnym systemem filtracji, który usuwa szkodliwe zapachy i opary wewnątrz komory. Opary są wciągane przez filtr z węglem aktywnym.

Elementy grzejne zapewniają precyzyjną temperaturę powierzchni, a przezroczysty panel przednich drzwi pozwala na ścisłe monitorowanie procesu ujawniania. Czas procesu i odprowadzanie oparów z komory mogą być ustawione przez użytkownika według preferencji.

  • W podstawowej komorze opary cyjanoakrylanu łączą się z pozostałościami linii papilarnych i polimeryzują, tworząc twardy, białawy osad. Po ujawnieniu, takie odbitki można sfotografować bez dalszej obróbki, albo można je ulepszyć przez opylanie proszkami.
  • Ekstraktor oparów to samodzielny system filtracji cyjanoakrylowej, który łączy się bezpośrednio z komorami poprzez otwór wlotowy. Nieprzyjemne zapachy i opary wewnątrz komory są odprowadzane przez filtr z węglem aktywnym.
Karta katalogowa